Keskkond

OTTO on juba aastaid kasutanud eritähiseid, mida võid leida paljudelt meie toodetelt. Näiteks alates 2003. aastast on kasutusel eritähis PURE WEAR, mis teavitab Sind sellest, et antud toote valmistamisel on kasutatud biopuuvilla. Alates 2005. aastast on tekstiilidel ka eritähis Cotton made in Africa.
• Meie toodete valmistamisel kasutatud kangad on rangelt kahjulike ainete suhtes testitud (vastavalt kehtestatud seadusmäärustele) ning viidud vastavusse Öko Tex 100 standardile. Edukalt testid läbinud tooted saavad eritähise »Nahasõbralik, kuna testitud kahjulike ainete suhtes«.
• Meie toodete valmistamisel kasutatud materjalide valikul lähtume rangelt loomakaitseseadustest. Alates 1991. aastast pole meie tootevalikus ehtsast karusnahast rõivaid.
• Kui meie tooted pärinevad maadest, kus sotsiaalsete standardite järgimine pole iseenesestmõistetav, laseme sõltumatutel ekspertidel regulaarselt kontrollida oma tarnijate juures töötingimusi.
• Eritähisega toodetega viljeled Sinagi vastutustundlikku ja keskkonnasäästlikku eluviisi.

roheline.jpg
»Nahasõbralik, kuna testitud kahjulike ainete suhtes« – selle tähisega rõivad ja kodutekstiilid on testitud rangetest kvaliteedikriteeriumidest lähtuvalt ja ei sisalda formaldehüüdide, raskemetallide ega ka asovärvainete jääke. Seda tähist kannavad peaagu 100% meie tekstiilidest.

purewear.gif
»PURE WEAR – puhtaim kiud« – selle tähisega otodete kangas on ökoloogilisest seisukohast kõige kõrgema väärtusega kangas OTTO kataloogis kasutatavate tekstiilide seast. Selle eritähisega toodetes kasutatud puuvill on pärit kontrollitud bioloogilisest istandusest (samuti on selle puuvilla puhul kasutusel nimetus »organic cotton« või »biopuuvill«). Kõik PURE WEAR eritähisega tooted on optimaalselt kahjulike ainete vabad ning eriti nahasõbralikud. Kangaste testimisel on kasutatud tundlikke ja kaasaegseid meetodeid, mida on edukalt rakendatud ka kosmeetika testimisel.

africa.gif
»Cotton made in Africa« – selle tähisega toodete kangas on valmistatud käsitsi korjatud puuvillast, mida kasvatatakse Aafrikas ökoloogilisi, ökonoomseid ja sotsiaalseid reegleid silmas pidades. Projekt »Cotton made in Africa« edendab säästvat ja keskkonnasõbralikku puuvillakasvatust ning aitab võidelda Aafrikas vaesusega. Ostes selle eritähisega tooteid, aitad Aafrika kohalikel puuvillakasvatajatel ja nende peredel end ise aidata ning tõsta nende elukvaliteeti. Vastavatel koolitustel õpetatakse kohalikele põlluharijatele uusi viljelustehnikaid, et aidata neil saavutada paremat saagikust, kaitsta keskkonda ning säästa ka oma tervist. Selle projekti õnnestumise puhul peaks aina enam Aafrika lapsi saama võimaluse kooli minna, saamaks paremaid tulevikuväljavaateid. Veel informatsiooni vaata siit

goodweave.gif
»GoodWeave – EI lapstööjõule!« – selle tähisega on OTTO kataloogides tähistatud vaibad, mis on käsitis valmistatud või taftitud Indias või Nepaalis ning mille puhul pole kasutatud tööjõuna lapsi. Selle eritähise taga seisab mittetulunduslik organisatsioon, mis on võtnud endale kohustuse kaitsta laste õigusi Lõuna-Aasia vaibatööstuse kangrutöökodades. Paljudes nendes piirkondades on tööjõuna laste kasutamine tavaline nähtus. Teenuste ja toodete sertifitseerimise ja kontrolli abil saab aga sellega võidelda. Seepärast on GoodWeave eritähisega vaipade alumisel küljel alati koodinumber, mis annab infot vaiba päritolust. GoodWeave projekti kaudu läheb endistele lapstöötajatele 1,5% toote müügihinnast. Samuti on neile suunatud sotsiaalprogrammid, mis võimaldavad lastel minna kooli ja omandada haridust.
Aasta hiljem, kui vastav initsatiiv loodi, aastal 1995, keeldus OTTO esimese postimüügifirmana sotsiaalset etiketti järgides ekspluateeritavate laste tööna valminud vaipade müümisest. Müüdud on üle 1 miljoni sertifitseeritud vaiba, millelt on saadud GoodWeave projektile rohkem kui 550.000 €, mis suunatakse laste haridusse Indias ja Nepaalis.